WYMIANA ODMY/FILTRA ODMY W SILNIKU M57

Wymiana odmy bądź jej filtra jest bardzo prosta, można ją spokojnie wymienić w pół godziny. Filtr odmy powinniśmy wymieniać co 40-50 tyś km a całą odmę co 100 tyś km.

Do wymontowania odmy będziemy potrzebowali następujących narzędzi:
-klucz imbus rozmiar 5
-klucz torx t25

Wymianę jak to zazwyczaj bywa zaczynamy od zdemontowania osłon wygłuszających silnik (jak to zrobić znajdziesz tutaj). Teraz odkręcamy trzy śrubki kluczem torx t25 (zaznaczone ma czerwono) trzymające listwę zasilającą wtryski po ich odkręceniu odginamy

delikatnie listwę i odkręcamy kluczem imbus 5 cztery śruby trzymające odmę (zaznaczono pomarańczowymi strzałkami). Kiedy już je odkręcimy dźwigamy delikatnie do góry odmę i wyjmujemy ją.

Teraz wyciągamy stary filtr wraz z gumową uszczelką i wkładamy nową uszczelkę i filtr zabezpieczając go plastikową blokadą (niebieskie zaznaczenie). Jeśli wymieniamy całą odmę to wkładamy filtr wraz z uszczelką do nowej odmy (białe zaznaczenie).
Następnie wymieniamy uszczelki pomiędzy blokiem a odmą (zawsze są dodawane do filtra, zdjęcie uszczelek na dole). Kiedy już mamy wymienione uszczelki a filtr siedzi w odmie składamy wszystko w odwrotnej kolejności.