DEMONTAŻ LISTWY OZDOBNEJ SŁUPKA B

Demontaż listwy nie jest skomplikowany i można go wykonać w czasie około 30 minut. Narzędzia jakie będziemy potrzebować to śrubokręt krzyżakowy i plastikowy „lizak” do wypinania kołków z boczka drzwi oraz do demontażu dolnej listwy ozdobnej.

Zadanie zaczynamy od zdjęcia zaślepki klamki i odkręcenia śrubki. Następnie odkręcamy śrubkę w tunelu nawiewu drzwi. Miejsca gdzie znajdują się śrubki zaznaczono na biało.

Teraz bierzemy plastikowy lizak i ostrożnie wsuwamy go pod tapicerkę, odginamy boczek aż do momentu kiedy kołek puści. Powtarzamy czynność, aż do momentu kiedy wszystkie kołki puszczą (miejsce montażu zaznaczono na zielono). Po ich wypięciu pociągamy od dołu tapicerkę do siebie i przekładamy klamkę, odpinamy lampkę drzwi (opcjonalnie) i wypinamy przełącznik szyb (najlepiej podważyć przełącznik plastikowym lizakiem by nie uszkodzić tapicerki). Teraz możemy już wyjąć boczek, łapiemy go od dołu i pociągamy do góry aż wyskoczy z zaczepów.

Po zdjęciu tapicerki możemy swobodnie wypiąć plastikową osłonę drzwi, podważamy ją delikatnie i pociągamy.

Teraz demontujemy zewnętrzną, dolną listwę ozdobną, podważamy ją delikatnie od zewnętrznej krawędzi i podnosimy (miejsce rozpoczęcia podważania zaznaczono na fioletowo). UWAGA! ŁATWO WYGIĄĆ LISTWĘ!

Po jej wyjęciu wyciągamy uszczelkę szyby (czerwona strzałka) i mamy już dostęp do śrub trzymających listwę słupka. Odkręcamy śrubki (żółte zaznaczenie). Pociągając do tyłu wysuwamy listwę.

Montaż listwy przeprowadzamy w odwrotnej kolejności.