DEMONTAŻ KANAPY Z OPARCIEM E39

Wyjęcie kanapy jest bardzo proste i szybkie. By ją zdemontować będziemy potrzebować:

-klucz nasadowy bądź płaski w rozmiarze 8

-klucz nasadowy w rozmiarze 17

Najpierw demontujemy zagłówki pociągając je ku górze. Kiedy mamy je wyjęte wyciągamy siedzisko kanapy pociągając je do góry (za przednią część siedziska) z lewej i prawej strony, kiedy kanapa „uwolni się z zatrzasków” (miejsca w których podnosić siedzisko zaznaczono na żółto) pociągamy ją w stronę przednich foteli i wyjmujemy.

Po wyjęciu siedziska odsłaniają nam się dwie śruby (jedna z lewej i jedna z prawej – zaznaczono na biało). Odkręcamy je kluczem w rozmiarze 8. Gdy mamy już je wykręcone, możemy wyjąć oparcie dźwigając je do góry tak, żeby wypięło się z zatrzasków po lewej i prawej stronie. Kiedy kanapa wyskoczy z blokad możemy ją wyjąć.

Żeby ułatwić sobie wyjęcie oparcia możemy odkręcić mocowanie pasów bezpieczeństwa (miejsce mocowania zaznaczono na czerwono) do tego będziemy potrzebowali nasadki w rozmiarze 17. Po wykręceniu śrub, oparcie wyjdzie bez najmniejszych problemów.

Przy montażu oparcia musimy zwrócić uwagę na to żeby haki w oparciu weszły w zatrzaski (zaznaczono zieloną strzałką) w grodzi pomiędzy kabiną a bagażnikiem, w przeciwnym razie nie da się poprawnie zamontować kanapy. Kiedy oparcie jest już prawidłowo osadzone BEZWARUNKOWO PROSZĘ PAMIĘTAĆ O PRZYKRĘCENIU PASÓW BEZPIECZEŃSTWA!!!